Yandex’e reklam vermek:

Eğer rusya ile bir ticaretiniz, ticaret düşünceniz var ise kesinlikle reklam vereceğiniz mecra YANDEX olmalıdır.  Eğer rusça bilen çalışanlarınız, rusça çağrılara verebilecek kapasiteniz var ise o zaman web sayfanızda Rusçaya da yer vermelisiniz. Bunun dışında sayfanızın Rusça olması şart değil.Çünkü uluslar arası ticarette genellikle aracılar kullanılmaktadır. Aracılar da büyük oranda ingilizce bilgisine sahiptir.

Rusya’ ya özellikle yaz ayları için turizm sektöründe reklam verilebilir. Rus turistlerin Türkiye’ye olan ilgisi her ne kadar azalmış görünsede bireysel müşterileri yakalamak mümkün. 

Rusya ile ticareti olan yada yapmayı düşünen makina üreticileri içinde Yandex reklamları bulunmaz bir fırsat niteliği taşımaktadır. 

Yandex reklamları size ;

  • Yeni müşteri bağlantıları,
  • Yeni aracılar ile tanışma fırsatı
  • Yeni bir pazar yaratma olasılığı
  • Rakipleriniz arasında fark yaratma

Olanakları tanıyacaktır. En azından denemenizi tavsiye ederiz. Denemek ile kaybınız çok büyük olmayacaktır.

Eğer Rusya ile bir bağlantınız yok ise yada Rusya ile ticaret yapmayı düşünmüyor ve bu kapasiteye sahip değilseniz Yandex de verilecek reklamların geri dönüşü sıfıra yakın olacaktır. Yandex Türkiye’de %2 oranında kullanmaktadır. Bu rakam ise satış pazarlama alınında size hiç bir getiri sağlamaz.