ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Arama motoru optimizasyonu, hizmetinizi yada ürününüzü nitelendiren kelimeler arama motorlarına ( Özellikle Google ) yazıldığında, sizin internet sitenizin üst sırada çıkma olasılığını yükseltme işlemidir. Tek bir işlem yada bir yazılım değildir. Uzun vadeli ve farklı işlemlere tabi tutulan, ayrıca %100 garantili bir işlem değildir. Belirlediğiniz anahtar kelimelerin hepsinde sizin internet siteniz en üst sırada çıkamaz. Mobilya, estetik, doktor, parke, avukat gibi kelimelerde Google’da  en üst sırada çıkmak neredeyse imkansızdır. Bu tarz anahtar kelimelerde sonuç çok fazla olduğu gibi rekabette çok yüksektir.

Biz çalışmaya başlamadan önce belirlediğiniz anahtar kelimeler ile ilgili bir analiz yapar sonra size olabileceği veya olamayacağı ile ilgili bir yorumda bulunuruz. Analiz için herhangi bir ücret talebimiz yok. Genellikle rekabeti yüksek olan kelimeler için uzun vadeli optimizasyon çalışmasına girmektense internet reklamcılığı ile daha kısa süre içerisinde daha düşük maliyetli sonuçlar elde edilebilir. Bizimle iletişime geçtiğinizde proje yöneticimiz bu konuda size doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

Yapılan bazı çalışmaların örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

ÖRNEK1

ÖRNEK 2

ÖRNEK 3

ÖRNEK 4

Daha önce yapılmış bir web sitemiz var. Optimizasyon çalışması yapılabilir mi?

Siteniz incelendikten sonra çalışmanın yapılıp yapılamayacağı hakkında bilgi verilebilir. Özellikle sayfa eski bir yapıda özellikle mobil uyumlu değil ise bu sayfa için optimizasyon çalışması önerilmez.

Optimizasyon çalışmasının kapsamı ve ücreti nedir ?

Optimizasyon çalışması öncelikle site analizi ile başlar. Siteniz optimizasyona uygun olup olmadığı analiz edilir. Değilse öncelikle uygun hale getirilir yada uygun sayfalar ilave edilir. Anahtar kelimeler analiz edilir olasılıkları araştırılır ve uygunluğu konusunda karara varılır.

Anahtar kelime başına ücret aylık 750 TL+ KDV dir.

Toplam çalışma süresi 6 aydır. İlk 3 aylık periyotta %90 oranında sonuç alınır 6 ay içerisinde anahtar kelimenin kalıcılığı sağlamlaştırılır. Anahtar kelimenin ne kadar süre ilk sayfada kalacağı ile ilgili bir garanti vermek mümkün değildir. 

Anahtar kelimenin 1. Sayfada çıkması ile ilgili bir garanti veriliyor mu?

Bu yüzden öncelikle analizler gerçekleştirilip sonra çalışmayı yapıp yapmamaya karar veriyoruz. Özellikle anahtar kelimeniz analiz edildikten sonra ilk sayfada çıkarabileceğimizi ön görürsek çalışmaya başlıyoruz. Bu bağlamda bunu bir garanti olarak kabul edebilirsiniz. Ancak 1. Sayfada 1. Sıranın garantisini ve çalışmanın ne kadar süre 1. Sayfada kalacağı ile ilgili bir garanti veremiyoruz. Sonuç olarak bu çalışmaları yapan ve her geçen gün sayısı hızla artan firma var. Sizin anahtar kelimeniz ile ilgili başka firmalarda daha yüksek bütçeler ile çalışmalar yapabilir. Maalesef bu tarz çalışmalara engel olabilmemiz mümkün değildir. Bizde bu çalışmayı yaparken daha önce benzer çalışma yaptırmış yada tesadüfen ilk sayfayı elde etmiş birilerini eleyerek o seviyeye geliyoruz.