İnternet reklamcılığını hiç denediniz mi ?

Daha önce bu konu ile ilgili hiç bir girişimde bulunmadıysanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. İzin verin yüzlerce firmaya olduğu gibi size de  öncülük edelim. Herhangi bir riskiniz yok. Denemesi resmen BEDAVA..Önce kendi gözleriniz ile GOOGLE’ da 1 sayfada olduğunuzu görün, birde telefonunuz çalmaya başlasın sonra reklam ile ilgili ödemeyi yaparsınız.

GOOGLE’ a sektörünüz ile ilgili bir arama yaptığınızda eğer rakiplerinizi reklamlarda görüyorsanız, onlar sizin bilmediğiniz bir şey biliyorlar demektir. Profesyonel şekilde tasarlanmış bir internet sitesinin internet reklamları ile desteklenerek satış ve pazarlama konusunda nasıl ağır bir silaha dönüştüğünü iyi biliyorlar. Sadece internet reklamları üzerine satış ve pazarlama ağını kuran sayısız firma mevcut. Eğer sektörünüz ile ilgili arama yaptığınızda rakiplerinizi reklamlarda görmüyorsanız ki ender karşılaştığımız bir durum kendinizi çok şanslı sayabilirsiniz. Rakipleriniz bu boşluğu keşfetmeden siz Üsküdar’ı geçin.

Daha önce denediniz ve etkin sonuçlar alamadıysanız bunun yüzlerce sebebi olabilir. Bırakın bize sektörünüz ile ilgili bir analiz yapıp neyi yanlış yaptığınızı bulalım. Çünkü bu konu ile ilgili öncülük yaptığımız yüzlerce firma olumlu sonuçlar aldı.

Risk Almaktan Korkmayın !

Korkmayın diyoruz çünkü; risk derken, işletmenizi batıracak, ticari kariyerinizi sonlandıracak, muazzam paralardan, muazzam giderlerden bahsetmiyoruz. Asgari ücretE’e yakın bir maaş ile bir elemanı işe aldığınızı ve ona 15 günlük  deneme süresi verdiğinizi varsayın. 

Peki nedir bu GOOGLE REKLAMLARI ?

Odur, budur, anahtar kelime, adwords, nokta atışı, hedef kitle, bütçe, ucuz, optimizasyon vs. gibi kelimelerle aklınızı karıştırmadan size basit bir soru soracağım. 

Şirketinizin ürününüzün yada hizmetinizin tanıtımını yapmak, şirketinize yeni kan sokmak, ekonomik durgunluğu atlatmak için bir satış pazarlama elemanı aradığınızı varsayalım.

Karşınıza da bir eleman çıkıyor. Size ürününüzü / hizmetinizi sadece mesai saatleri dahilinde değil, 7 gün 24 saat tanıtacağını vaat ediyor. Sizden araba, yemek, konaklama, bilgisayar, telefon istemeden Türkiye’nin en ücra köşelerinde bile yağmur, çamur, kar demeden tanıtımınızı yapacak. Yurt dışına satış yapıyorsanız sizi yurt dışında bile temsil edebilecek. Daha baştan size evlenmeyeceğinin, izin kullanmayacağının, doğum yapmayacağının, tatile çıkmayacağının sözünü veriyor. İşerinizin en yoğun olduğu dönemde en çok ihtiyacınızın olduğu dönemde istifa etmeyeceğinin de sözünü veriyor. Bütün bunların karşılığında da sizen komik bir maaş istiyor. Üstelik bu eleman için süresiz olarak destekten yaralanıyorsunuz ve sigorta ödemiyorsunuz. Sigorta ödemediğiniz gibi ödediğiniz maaşın %18 ini KDV indiriminde kullanıyorsunuz. 

En azından bu elemanı 1. HAFTA ÜCRETSİZ denemek ister misiniz?

GOOGLE REKLAM İLE İLGİLİ SIK SORULANLAR

GOOGLE'a reklam vermek için aynı şehirde olmamız, yüz yüze görüşmemiz gerekir mi?

Değil aynı şehirde, aynı ülkede bile olmamız gerekmiyor. İşimiz tamamen internet ile ilgili. İş yerinizi fiziki olarak görmemizin reklam ile ilgili bir alakası yok. İşe başlamamız için internet sitenizin adresini vermeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında bulamadığımız yada aklımıza takılacak soruları telefon ile size sorar ve bir strateji geliştir sonra reklamınızı yayına alırız.

Aynı şehirde olmadan ALGORİTMA'ya nasıl güvenebilirim ?

Hiç görmediğiniz sadece telefon yada mail ile iletişim kurduğunuz bir ajansa nasıl güvenip ödeme yapabilirsiniz. Aslında siz bize değil biz size güveniyoruz. Denemesi resmen bedava dediğimiz kısım. Riskiniz yok. Risk bize ait. Siz GOOGLE’da 1. Sayfada olmaya karar verdikten sonra  tüm detayları sizden telefon ile alıyoruz. Analiz yapıyor ve bir strateji belirliyoruz.

Buraya kadar bir ödeme yapmıyorsunuz..

Strateji belirledikten sonra Şirketinizin web sitesi GOOGLE’da 1. Sayfada yer almaya başlıyor.  Hala her hangi bir ödeme yapmıyorsunuz..

Şirketinizin internet sitesi yaklaşık 3-5 gün arasında GOOGLE 1. Sayfada kalıyor ve bu sayede hem neler yapabildiğimizi görüyorsunuz hemde GOOGLE’da 1. Sayfada olmanın avantajın size neler getirebileceğini görüyorsunuz.

Bu aşamadan sonra karar sizin. Gönül rahatlığı ile ödeme yapıp 1. Sayfada kalmaya ve yeni müşteriler kazanmaya, dar boğazınızı atlatmaya, ekonomik durgunluğunuza bir son vermeye başlayabilirsiniz. 

Artık aramızda GÜVEN problemi kalmadığına göre yüzlerce müşterimiz arasına katılabilir ve sizinlede yıllarca bilikte çalışabiliriz. 

GOOGLE'a verdiğimiz reklam en üst sırada çıkacak mı?

Bu konu ile ilgili hiç bir ajans size garanti veremez. Garanti veren ajanslardan da uzak durmanızı tavsiye ederiz.  Her şeyin legal olduğu kapalı zarf usülü bir ihale düşünün. Sizin kazanacağınızın garantisi nedir. Bu konu ile ilgili garanti vermemekle birlikte hedefimiz reklamınızı sürekli en üst sırada tutmak değil. Bütçeniz ile sizinle alakalı olan müşterileri size getirmek. Sadece Google aramaları değil arama ortakları, görsel reklamlar, internet gazetesi reklamları gibi alanlarda mevcut. Sektörünüzü analiz ettikten sonra sizin için en doğru strateji tarafımızdan belirlenecek ve uygulanacaktır. Ayrıca sektörünüz ile ilgili anahtar kelimenin rekabeti de önemli bir faktör.

Ayrıca bazı anahtar kelimeler günün belirli saatlerinde daha fazla aranmaktadır. Örneğin ” et lokantası ”. Sabah bu anahtar kelimenin aranma oranı ile akşam aranma oranı farklıdır. Ayrıca İzmir’de faaliyet gösteren bir et lokantasının reklamının Antalya’da çıkmasının bir anlamı yoktur. Bu bağlamda 1. Sıra takıntısının bir anlamı yoktur.

Daha detaylı bilgi için proje yöneticimiz ile görüşünüz. 

İnternet sitem yok. Yinede GOOGLE'da reklam verebilir miyim ?

GOOGLE’a reklam vermek için bir internet sitenizin olması ŞART DEĞİL.

İnternette verilen reklamlar yine internette olan bir alana yönlendiriliyor. Kendinize ait bir web sayfanız olmayabilir. Bu sizin internet reklamlarını kullanamayacağınız anlamına gelmez.

Bu konuda size bütçeniz doğrultusunda ;

Yeni bir web sayfası yaparak
Tek sayfadan oluşan bir tanıtım sayfası yaparak
İnternette belirli portalları kullanarak ürün veya hizmet sayfası oluşturmak kaydı ile yardımcı olabiliriz.

GOOGLE Reklam ücretleri nedir ?

Google’ın bu konu ile ilgili belirli bir ücret tarifesi yok. Sektörünüzdeki rekabete göre anahtar kelimelerin tıklama başı bir maliyeti var. Bu maliyet üzerinden ücretlendiriliyor. Google bu konuda hiç bir bütçeye hayır demiyor. Örneğin aylık 1500 TL bir bütçe ayırdınız ;

Bu günlük 50 TL lik bir bütçe yapacaktır. Diyelim ki anahtar kelimenizde ”vinç kiralama”. Google ” Vinç kiralama” ile ilgili reklam verenlerin tıklama başına verdikleri tekliflerin oranına göre reklamları sıralayacaktır. Diyelim en yüksek teklif 1,75 TL ile sizde. Sizin reklamınız en üste olacak ve ardından diğer teklif verenlerin reklamları sıralanacaktır. Sizin reklamınız günlük ortalama 30 tıklama alacaktır.

Kabaca sistemin işleyişi bu şekilde. Tabiki reklamın istikrarı, açılış sayfası, anahtar kelime kalite puanı, reklam alaka düzeyi gibi teknik konular da var. Bizim hizmetimizde bu noktada başlıyor. Sizin bütçenizi en etkin şekilde kullanarak maksimum müşteriyi sayfanıza getirerek size hizmet veriyoruz. 

Reklam bütün Türkiye'de görünecek mi?

Eğer hizmetiniz tüm Türkiye ile ilgiliyse reklamınız tüm Türkiye’de görünecek şekilde ayarlanır. Bu konuda önemli olan sektörünüz ve sektörünüz ile ilgili anahtar kelimeler ve rekabetleridir.

Detaylı bilgi için proje yöneticilerimiz ile görüşünüz.

Reklamdan ne kadar süre içerisinde geri dönüş alırım ?

Reklamdan bir gün içerisinde geri dönüş alanlar da var, bir ay içerisinde alanlarda. Konu sektörünüz, sektörünüzdeki reklam rekabeti ile de ilgili.

Daha önce bu reklamları denedim ve sonuç alamadım. Tekrar denememin ne anlamı var !

Sektörünüz ile ilgili anahtar kelimeyi Google’a yazdığınızda aynı işi yapan rakiplerinizi GOOGLE’ da görüyor musunuz ? 

Daha önce bu reklamları denemiş ve sonuç alamamış olabilirsiniz. Bunun yüzlerce sebebi olabilir. 

 • Tam bir bilgiye sahip olmadan kendiniz denemiş olabilirsiniz.
 • Yetkin olmayan bir kişi ile çalışmış olabilirsiniz.
 • Rekabet yüksek, bütçeniz ise yetersiz kalmış olabilir. 
 • Reklamınız yanlış hedeflenmiş olabilir.
 • Reklamınız yanlış coğrafi hedeflerde gösterilmiş olabilir.
 • Reklam stratejiniz şirketinize uygun düzenlenmemiş olabilir.
 • Reklam konsolunda işaretlenmemesi gereken yerleri işaretlemiş olabilirsiniz. 
 • Hatalı anahtar kelime kullanmış olabilirsiniz.
 • İnternet sayfanızın açılış hızı yeterli olmayabilir.
 • Reklamın yönlendiği internet sayfanız reklam için uygun değildir.
 • Çok fazla sayıda anahtar kelime kullanmış olabilirsiniz.
 • Kullanılan anahtar kelime ile web sayfanız alakalı değildir.

Gibi sıralanabilecek daha bir çok sebebi olabilir. Yukarıdaki etkenlerden bir tanesini dahi yaşadıysanız bu konuda kimseyi suçlamayın. Bir de bize şans verin doğru bir bütçe ve stratejiyle daha önce alamadığınız sonuçları alalım..

Bizimle iletişime geçmek için burayı tıklayın.